Záťažové prikrývky sú ťažké periny, ktoré vás svojou váhou objímu, ukľudnia a pomôžu vám lepšie spať.

Active filters

Podľa značky

PCM technologia na obliečke

Záťažová prikrývka s termoregulačnou PCM obliečkou

278,00 372,00 
Výber možností This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Top

Záťažová prikrývka s bavlnenou obliečkou Gravity®

160,00 244,00 
Výber možností This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Top

Záťažová prikrývka s bavlnenou obliečkou Balance®

199,00 264,00 
Výber možností This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Top
CERTIFIED AUTISM RESOURCE

Záťažová prikrývka s plyšovou obliečkou Balance®

234,00 264,00 
Výber možností This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Top
Gravity, Balance

Záťažová prikrývka s plyšovou obliečkou Gravity®

189,00 244,00 
Výber možností This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Viac informácií o záťažových prikrývkach

Terapia hĺbkovým dotykom

Terapia hĺbkovým dotykom využíva pevné objatie, stískanie či silné držanie, ktoré telu prináša upokojujúci efekt. Táto terapia sa aplikuje na upokojenie tela a mysle detí, ale aj dospelých, a práve záťažové prikrývky sú najrozšírenejším a najpraktickejším nástrojom tejto terapie. Váha záťažovej prikrývky simuluje pevné objatie alebo držanie, ktoré sú pri deep touch pressure therapy kľúčové. Pomáha zmierňovať symptómy diagnóz ako autizmus, ADHD, insomnia, panická porucha, uľaví pri zvýšenej stresovej záťaži alebo pri úzkostiach.

Vedecky preukázané účinky

Záťažové prikrývky si prešli svojim vývojom a dnes za sebou majú nielen množstvo spokojných majiteľov, ale aj niekoľko štúdií, ktoré potvrdzujú ich benefity. Váha, ktorá je v prikrývke rozložená sa stará o podporu tvorby serotonínu - hormónu dobrej nálady, ale stimuluje aj tvorbu melatonínu - hormónu, ktorý ovlyvňuje cirkadiánny rytmus tela a teda priamo ovplyvňuje spánok a zaspávanie. Záťaž však zároveň redukuje tvorbu kortizolu, stresového hormónu, čím prispeva k psychickej pohode, redukcii stresu, lepšiemu zaspávaniu a kvalitnejšiemu spánku.

Prečo by ste si mali vybrať záťažové prikrývky značky Gravity a Balance

Prémiové materiály

Gravity a Balance predávame vrátane vymieňateľných celoročných obliečok z plyšu a minky flisu alebo letných obliečok z certifikovanej bavlny a minky flisu. Vnútro je ušité zo 100% organickej bavlny a výplň tvorí 32% polyester a 68% bavlna. Váha prikrývky je rovnomerne rozložená po celej ploche vďaka prešitým komôrkam so sklenenými gulôčkami alebo v prípade Balance vďaka plátom s nerezovými guľôčkami.

Európsky produkt

Záťažové prikrývky Gravity a Balance sú šité iba z materiálov, ktoré sú vyrábané v Európe a majú všetky certifikáty kvality a nezávadnosti. Látky na obliečky pochádzajú zo Španielska, sklenené gulôčky z Českej republiky a samotná výroba je lokalizovaná na juhu Poľska, kúsok od slovenských hraníc. Ročne sa pre európsky trh vyrobí 250.000 prikrývok.

Pomáhajú lepšie spať

Terapia hĺbkového dotyku má veľký vplyv aj na zaspávanie a kvalitu spánku. Vďaka jemnému tlaku pripomínajúcemu objatie majú záťažové prikrývky relaxačný a upokojúci efekt, spúšťajú uvoľňovanie melatonínu a iných hormónov napomáhajúcim duševnej pohode. Okrem toho sú veľkou výhodou aj samotné materiály, ktoré sú príjemné na dotyk a vhodné aj pre alergikov.

Pomáhajú s úzkosťami a stresom

Terapeutická váha prikrývok pomáha telu a mysli vypnúť a relaxovať po stresujúcom a náročnom dni. Jemný tlak prikrývky znižuje úroveň kortizolu (nazývaný aj stresový hormón). Vďaka objatiu prikrývky sa telo aj svaly uvoľnia a vy tak môžete lepšie a intenzívnejšie relaxovať.

CERTIFIED AUTISM RESOURCE

Naše záťažové prikrývky sú certifikované pre používanie ľuďmi na autistickom spektre.

Certifikáciu vykonala americká organizácia IBCCES, nezávislá rada odborníkov pre akreditáciu a certifikáciu v oblasti autizmu a neurodiverzity. Získali sme certifkát programu Certified Autism Resource (CAR), v rámci ktorého hodnotí produkty vybraná skupina odborníkov na poruchy autistického spektra. Ich úlohou je posúdenie vhodnosti vo viacerých oblastiach potrieb ľudí s autizmom a mieru vhodnosti použitia jednotlivých produktov v ich každodennom živote.

Robert-Bozenik

Róbert Boženík

slovenský futbalista hrajúci za klub Fortuna Düsseldorf

5/5

„Záťažová prikrývka od firmy ZORAS mi otvorila ďalšie dvere do sveta regenerácie. Keďže každý deň tvrdo trénujem, hľadám každý nový podnet na zlepšenie svojej regenerácie. Dostal som pozitívne informácie o záťažovej deke. Spoločnosť mi pripravila deku s váhou 8kg, presne podľa mojej výšky a váhy. Výsledky som začal pociťovať približne po 2 týždňoch používania deky na spanie. Ľahšie sa mi zaspávalo, ráno som sa cítil oddýchnutý a plny energie. Organizmus sa mi ukludnil a zaspávanie bolo jednoduchšie, keďže pred spánkom vždy absolvujem ešte cvičenia na stred tela či dychové cvičenia, po týchto aktivitách mi vždy chvíľu trvalo zaspať. Deka mi otvorila nové poznania a zefektívnila každodenný proces regenerácie. Odporúčam ju nielen športovcom, ale aj ľuďom ktorý majú potrebu lepšieho spánku či využiť spánok na 100% regeneráciu.“

Prieskum spokojnosti používateľov záťažových prikrývok

88%

zlepšenie kvality spánku pod záťažovou prikrývkou

S použitím záťažovej prikrývky drvivá väčšina účastníkov spala lepšie a dlhšie. V priemere sa dĺžka ich spánku predĺžila dokonca o viac ako 20 %.

90%

pocítilo menej stresu a napätia

Prikrývky mali priaznivý vplyv najmä na ľudí žijúcich v neustálom napätí a strese. Títo ľudia sa cítili pokojnejšie, istejšie a zlepšila sa ich koncentrácia.

83%

rýchlejšie zaspávali

Značný počet našich respondentov uviedlo, že čas ich zaspávania sa skrátil o viac ako polovicu. V niektorých prípadoch zaspali po menej ako 10 minútach.

História záťažových príkrývok

Príbeh záťažových prikrývok siaha až ku základom deep touch pressure therapy, ktorá bola vyvinutá v 60.rokoch. Využívaná bola na upokojenie pacientov trpiacich ADHD, autizmom, post-traumatickou stresovou poruchou či pri zmierňovaní úzkosti a depresie. Táto terapia využíva tlak a záťaž na stimuláciu produkcie serotonínu - hormónu dobrej nálady. Liečba záťažou však nebola vždy štandardizovaná, najskôr sa pri terapii využívali rôzne typy záťaží, až neskôr sa zrodila prvá záťažová prikrývka. Začalo to experimentálnymi výplňami ako kamienky či ryža, potom sa osvedčili sofistikovanejšie výplne ako slenené mikroguľôčky, ktoré poskytovali rovnomerné rozloženie váhy a tlaku.

Skúsenosti našich zákazníkov a zákazníčiek

Už týždeň zijem v spoločnosti záťažovej prikrývky. Chvílku sme si na seba zvykali no vytvorilo sa medzi nami silné puto 🙏😍 Kopu času spolu trávime pri relaxi na gauči pri dobrých filmoch. Vrelo odporúčam tento vzťah každému kto rád oddychuje 🤗

Dominikzákazník

So spánkom som nemávala vôbec problémy, no počas pandémie sa zhoršilo najmä moje zaspávanie. Hneď, ako som si ľahla do postele, aj bez ohľadu na únavu, mi začali hlavou víriť myšlienky a moje zaspávanie tak bolo pomalé a nepokojné. Vyskúšala som teda gravitku (6kg pri váhe cca 60kg), a zaspávanie bolo hneď pri prvom použití omnoho rýchlejšie a pokojnejšie. Čo ma však prekvapilo bolo, že aj napriek tomu, že som si myslela, že mám zdravý a hlboký spánok, s gravitkou bol ešte lepší. Ráno sa cítim ešte viac oddýchnutá.

Sašazákazníčka

Celú zimu som spával pod 8 kg gravity blanket. Nie len môj pocit, ale aj spánkový monitor tvrdia, že sa mi výrazne zlepšila kvalita spánku. Jednotlivé fázy sa plynulo striedajú, pričom sa zvýšil podiel hlbokého spánku a REM fáz. Prikrývka je veľmi teplá, ale nemám pod ňou pocit, že by som sa chcel odkopať. A hack na záver... Ranné postielanie zároveň funguje ako rozcvička 😄

Ivanzákazník

Základom pri kúpe je vybrať správnu hmotnosť, určite odporúčam si nechať poradiť. Mám 6kg záťažovú prikrývku. Po 5 mesiacoch používania ju hodnotím veľmi pozitívne. Spím pokojnejšie počas celej noci, vždy rýchlo zaspím, upokojí rozlietanú myseľ pred spánkom. Jediné mínus je jej hmotnosť pri cestovaní 🙂

Danazákazníčka